Home Office

W Home Office musi zarejestrować się każda osoba, która podjęła pracę. Nie dotyczy to rdzennych mieszkańców Wysp. Na wysłanie formularza rejestracyjnego (tzw. WRS) masz 1 miesiąc od daty rozpoczęcia pracy. Formularz można znaleźć na stronie www.homeoffice.gov.uk

Należy przygotować (najlepiej uprzednio zabrać z Polski) również 2 zdjęcia, paszport lub dowód osobisty (proponuję dowód), list od pracodawcy (informujący o rozpoczęciu pracy, stanowisku i płacy) i wysłać wszystko wg wskazówek na dole formularza. Jeszcze „tylko” trzeba przygotować płatność za rejestrację. W tej chwili (październik 2007) wynosi ona 90 GBP. Można załączyć do przesyłki czek wypisany na Home-Office, potwierdzenie uiszczenia płatności na poczcie lub wypisać dane karty kredytowej w samym formularzu.

Pamiętaj, że wysyłasz ważne dokumenty i jeżeli zależy Tobie na szybkim i bezproblemowym ich dostarczeniu, wyślij je jako „Special Delivery” . Będzie to nieco droższa wersja listu ale o wiele bezpieczniejsza.

Po kilkunastu tygodniach Twoje dokumenty powinny zostać odesłane wraz z dokumentem potwierdzającym rejestrację.

Jeżeli w okresie 12 miesięcy zmienisz pracodawcę choćby raz, to za każdym razem musisz na nowo przechodzić procedurę rejestracji; tym razem już bezpłatnie – płaci się tylko za pierwszym razem!! Po roku czasu nie musisz już nikomu zgłaszać, ze zmieniasz pracodawcę ani wysyłać żadnych formularzy.

Rejestracja w Home Office daję podstawę do ubiegania się o Residence Permit.

Za Twoją pracę, bez uprzedniego zgłoszenia w Home Office, Twojemu pracodawcy może zostać nałożona wysoka kara pieniężna.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Podstawowa wiedza i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s