NINO – National Insurance Number

Czyli odpowiednik polskiego NIP’u. Jest on obowiązkowy dla osób pracujących w UK. Numer ten potwierdza rejestrację w systemie podatkowym oraz ubezpieczeń społecznych w Wielkiej Brytanii.

Starać się o niego należy np. w najbliższym urzędzie pracy (Job Centre Plus). Wystarczy przejść się i pokazać list od pracodawcy lub to, że aktywnie starasz się znaleźć pracę.

Zostaniesz zaproszony na rozmowę, która odbywa się w kilka tygodni po zgłoszeniu faktu chęci posiadania NIN’u. Wszystko będzie opisane w liście z Job Centre; także to, jakie masz zabrać ze sobą dokumenty.

Sama rozmowa dotyczy prostych pytań typu: kiedy przyjechałaś/eś do UK, i jest prowadzona w języku angielskim. W razie problemów można „zamówić” polskiego tłumacza.

Po kilku tygodniach od rozmowy „właściwej” przyjdzie na Twój adres plastykowa karta zawierająca unikalny nr identyfikacyjny Twojego ubezpieczenia.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Podstawowa wiedza i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s