Zakup mieszkania w UK

Kupno mieszkania to spore przedsięwzięcie. …

Orientacja

Każdy z nas marzy/ł o własnych czterech kątach. Lecz jak mają one wyglądać? Czy masz gotową odpowiedź, czego tak naprawdę chcesz? Być może tak, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby dopracować swoje marzenia lub nieco je nawet skorygować. Po pierwsze zastanów się gdzie chcesz mieszkać? Chodzi głównie o miasto, miejsce, dzielnicę. Zastanów się dlaczego właśnie tam? Przejdź się po swoim mieście aby dokładnie zapoznać się z okolicą i wybrać kilka interesujących miejsc do zamieszkania. Najlepiej też wypisywać za każdym razem plusy i minusy danej lokacji (np, blisko przedszkola ale daleko do autobusu, drogie parkowanie, niski podatek lokalny, cicha i spokojna okolica ale daleko od centrum, itd).

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy w wytypowanych lokalizacjach można nabyć mieszkanie. Zazwyczaj Brytyjczycy zlecają sprzedaż nieruchomości biurom pośrednictwa (estate agency), które to wywieszają reklamy przy danym domu/mieszkaniu informujące o sprzedaży oraz zamieszczają również reklamę w gazetach (różnych). Z takich reklam dowiesz się, która agencja wystawia na sprzedaż nieruchomość, która przypadła Tobie do gustu, dowiesz się również informacji kontaktowych. Wertując ogłoszenia w gazetach, szukaj konkretnych miejsc – jak np. ulic, przy których położone są nieruchomości będące na sprzedaż.

Ile to kosztuje? To pytanie zapewne pozwoli na wstępną selekcję zaznaczonych przez Ciebie nieruchomości. Zazwyczaj w prasowych ogłoszeniach widnieje cena sprzedaży; to samo w ogłoszeniach wywieszanych w gablotach biur pośrednictwa. Jednak rzadko kiedy cena jest wypisana na bilbordzie stojącym obok domu, w którym są sprzedawane mieszkania. Skontaktuj się z daną agencją i wypytaj o cenę.

Po tym całym zwiedzaniu, szukaniu i wypytywaniu o ceny będziesz mieć w miarę klarowny zarys swoich oczekiwań co do miejsca.

Biznes plan

Nadszedł czas na bardziej realistyczną selekcję, czyli odpowiedź na pytanie, czy będzie Cię na to stać?

Zwiedzanie mieszkań z agencjami …

Rating bankowy

Wybierz się do banków aby skorygować swój plan odnośnie spłat i poznać rzeczywiste swoje możliwości finansowe. Bądź przygotowana/y na zimny prysznic. Wszystko jednak dla Twojego dobra i bezpieczeństwa finansowego.

Bank wydaje orzeczenie na ile Cię stać.

Wybór mieszkania

Uzbrojony w papiery bankowe, potwierdzające Twoje możliwości finansowe, musisz dokonać wybory decydując się na konkretne mieszkanie.

Wybór prawnika

Umowa kredytowa

Finalizacja kupna mieszkania

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mieszkanie i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s