Związki zawodowe

Możesz przyłączyć się do związków zawodowych, będących na terenie UK, lub nie – decyzja należy tylko do Ciebie. Pracodawca nawet nie musi wiedzieć, że należysz lub chcesz należeć do związków.
W codziennym życiu spotykam się z różnymi opiniami na ten temat. Ludzie dzielą się na tych,co wieżą w słuszność związków, na zagorzałych przeciwników oraz na takich, których w ogóle nie interesują związki.

Przynależność zapewnia głównie darmową pomoc prawną w różnych sytuacjach. Możesz zwrócić się o pomoc gdy masz problemy z pracodawcą, landlordem itp.

Niestety samo bycie związkowcem kosztuje. Kwota nie jest astronomiczna – raczej symboliczna – 10 GBP miesięcznie (2,5 GBP tygodniowo). Za to ma się raz w miesiącu płatne, godzinne spotkanie – zebranie, na którym podejmuje się ważne dla całej załogi decyzje mające bezpośredni wpływ na przyszłość pracowników w danej firmie.

Ogólnie mówiąc, to co wywalczą związkowcy tyczyć się będzie wszystkich pracowników danej firmy nie zależnie od tego, czy jest się członkiem związku, czy też nie.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Podjęcie pracy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s