Alfabet fonetyczny

W Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych posługiwanie się alfabetem „mówionym” jest bardzo przydatne. Można go usłyszeć przy każdej sytuacji. Szczególnie, gdy ta sytuacja wymaga podania danych, szczegółów. Np. dzwoniąc w sprawie pracy bardzo często prosimy o przeliterowanie niezrozumiałych dla nas zwrotów, zdań. Nie każdy „umie” lub chce wyraźnie mówić; szczególnie przez telefon. W efekcie możemy usłyszeć wiązankę dziwnych słów. Jeżeli to ma miejsce, znaczy się że osoba po drugiej stronie linii albo nas obraża, albo literuje nam niezrozumiany wyraz, używając właśnie alfabetu fonetycznego.

Najważniejsza dla słuchacza jest pierwsza litera „dziwnego” wyrazu, którą powinien zapisać. Słysząc np. „Papa Oscar Lima Sierra Kilo Alpha” tworzy się wyraz POLSKA. Wyrazy są tak dobrane, aby słuchający nie miał żadnej wątpliwości o jaką literę chodzi.

A ALPHA B
BRAVO
C CHARLIE D
DELTA
E
ECHO F
FOXTROT
G
GOLF H
HOTEL
I
INDIA J
JULIET
K
KILO L
LIMA
M
MIKE N
NOVEMBER
O
OSCAR P
PAPA
Q
QUEBEC R
ROMEO
S
SIERRA T
TANGO
U
UNIFORM V
VICTOR
W
WHISKEY X
XRAY
Y
YANKEE Z
ZULU
Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Alfabet fonetyczny i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s