Internet

Posiadanie internetu w Wielkiej Brytanii wiąże się z posiadaniem kabla telefonicznego. Inaczej mówiąc, jak się chce mieć podłączenie do netu, trzeba mieć telefon. Można próbować podłączyć się do niezabezpieczonej sieci sąsiadów lub ściągać nikły sygnał z pobliskiej kafejki – jednak najlepszym i najwygodniejszym wyjściem jest własne gniazdko.

Na rynku jest kilka dużych firm proponujących podłączenia do internetu oraz ileś tam mniejszych. Nie ważne z jakiej firmy ma się kabel telefoniczny, to każda inna firma może się wpiąć w niego i dostarczać usługi związane z internetem.

Szybkość łącza stałego (broadband) wynosi do 20Mb/s (w praktyce 2-6 Mb/s) – czyli i tak nieporównywalnie więcej niż w Polsce. Przy droższym abonamencie firmy zazwyczaj nie nakładają żadnego miesięcznego limitu transferu. Jednak wszystkie szczegóły techniczne uzależnione są od operatora, rodzaju umowy, stawki taryfowej itd.

Polecam brać dostęp do internetu razem w pakiecie z telefonem i/lub sygnałem TV. Wszystko razem wychodzi taniej niż osobno.

Ciekawostką w UK jest to, iż w większości przypadków aby założyć internet trzeba być posiadaczem linii telefonicznej. Linię można założyć np w BT (połączenie z budki telefonicznej za darmo wystukawszy 150). Koszt utrzymania to 11.50 GBP miesięcznie. Teraz wystarczy podać swój nr telefonu operatorowi, który podepnie pod tę linię swoje łącze internetowe. Niestety rzadkością jeszcze jest połączenie poprzez światłowód (wtedy nie potrzebujemy linii telefonicznej). Można również zaopatrzyć się w przenośny modem u któregoś operatora GSM – koszt kilkanaście GBP/miesiąc. Transfer jednak pozostawia dużo do życzenia.

Z tych strony dowiesz się, jacy operatorzy proponują usługi w Twoim rejonie zamieszkania: www.broadbandchecker.co.uk , www.broadband-finder.co.uk
Tutaj znajdziesz porównanie różnych operatorów: www.ukoffer.com

Świetną sprawą jest sieć bezprzewodowa w domu – wireless. Zamawia się u swojego dostawcy internetu lub kupuje specjalny router w sklepie komputerowym, podłącza do głównego kabla i już można się cieszyć bezprzewodowym internetem w obrębie mieszkania lub domu. Wystarczy, że twój komputer będzie mieć odbiornik tego sygnału. Teraz internetem możemy podzielić się z sąsiadami, którzy dorzucą się do naszego rachunku. Można również sprawdzić czy w zasięgu komputerowej karty WiFi są jakieś sieci, do których można się podłączyć za darmo.

Jeżeli nie masz możliwości założenia własnego internetu, skorzystania z uprzejmości sąsiadów lub nie chce się Tobie biegać po drogich kafejkach internetowych, zapisz się do biblioteki. Tam można swobodnie skorzystać z komputera jak również z internetu i to zupełnie za darmo. Przeważnie należy zarezerwować wcześniej miejsce przy komputerze, ponieważ z bibliotekowego netu korzysta bardzo wielu ludzi.
Znajdź najbliższą publiczną bibliotekę: UK Public Libraries

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Środki masowego przekazu i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s