Przesyłki do Polski

Wielu z Was zastanawia się, co robić z ciągłym przyrostem nowych rzeczy? Wyrzucić szkoda, zatrzymać nie ma ma gdzie. Najlepszym sposobem jest wysłanie paczki do domu – do Polski.Niestety ceny Royal Mail są kosmiczne. Może okazać się, że za samą przesyłkę zapłacimy prawie tyle ile jest warta. Czy zmuszeni więc jesteśmy do upychania szaf?

Otóż nie. Możesz tanio wysłać rzeczy do Polski, korzystając z pośrednika. Ostatnimi czasy powstało wiele firm trudniących się transportem między UK a Polską. Za ich pośrednictwem, w dość łatwy i co najważniejsze, tani sposób możesz przesyłać prawie wszystko, co sobie zażyczysz: meble, rowery, odzież … Niestety sporo firm zrezygnowało z przesyłek w drugą stronę – z Polski do UK – ze względu na próby przemytu – głównie papierosów.

Pośrednicy mają minimalne limity, za które należy zapłacić. To minimum wynosi średnio 15 kg. Jeżeli Twoja paczka waży 5 kg, to i tak zapłacisz jak za 15 kg; czyli jakieś 15 GBP. Przypominam, że wysłanie identycznej paczki pocztą angielską wiąże się z wydatkiem kilkudziesięciu GBP (jakieś 60-70). Gdy paczka będzie ważyć 19 kg, to zapłacisz jak za 19 kg.

Należy zwrócić uwagę również na wielkość. Może się zdarzyć, że niektóre firmy transportowe skasują Cię za metr sześcienny wielkości kartonu tak, jak gdyby paczka ważyła 100 kg. Zawsze upewnij się jak jest naliczana taryfa za przewóz a pozwoli Ci to zaoszczędzić cenny czas i nerwy.

Ważne jest też ubezpieczenie wysyłanego towaru, nie mówiąc już o sprawdzeniu firmy przesyłkowej; czy aby na pewno dajemy swoje dobra kurierowi a nie  złodziejowi!!

W internecie można znaleźć adresy stron pośredników transportowych. Zazwyczaj kontakt odbywa się za pomocą telefonu komórkowego. W uprzednio ustalone miejsce o danym czasie podjedzie kierowca aby odebrać Twoją paczkę. Ważenie oraz zapłata następuje na miejscu odbioru przesyłki. Większość z nich działa tylko w obrębie Londynu i jego obwodnic. Są także firmy, których kurierzy „zapuszczają” się nieco dalej, a nawet odbierają paczki z każdego zakątka Wysp.

Termin dostawy paczki do adresata w Polsce to jakiś tydzień czasu – maksymalnie dwa.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poczta i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s