Służba zdrowia

Angielska rzeczywistość medyczna jest zupełnie inna niż polska. Tutaj musisz umrzeć aby bez problemów przyjął Cię lekarz. Przygotuj się na to, że jak zaboli Cię ucho – pani w szpitalnej recepcji bardzo nachalnie będzie próbować odesłać Cię do domu zamiast zarejestrować wizytę u lekarza. Boli Cię ząb – cóż, musisz czekać 2 tygodnie na swoją kolej, a za leczenie zapłacisz!! min. kilkadziesiąt GBP – i pamiętaj, że tu się nie pierd…ą z leczeniem – tu wyrywają. Jak boli Cię głowa – uważaj to za zaszczyt; królowa mówi na to migrena i być może dlatego jeszcze ją nosi na karku.

Ważne dla kobiet: w UK nie ma czegoś takiego jak wizyta kontrolna u ginekologa. Gdy jesteś w zaawansowanej ciąży i czujesz, że Cię rozrywa, lecisz do szpitala … a „oni” będą Cię za każdym razem faszerować tabletkami przeciwbólowymi i odsyłać do domu. Urodzisz – w tym samym dniu wypiszą Cię i maleństwo ze szpitala. O tyle dobrze, że gdy poprosisz o zamówienie taksówki wykonają to polecenie bez problemu – obyś jak najszybciej opuściła szpital.

Dużym plusem jest DARMOWA antykoncepcja. Jeżeli dziewczyna zażywa pigułki o takim a takim składzie w Polsce, to po przybyciu do UK otrzyma identyczne (skład) za darmo podczas wizyty w przychodni – wystarczy poprosić; faceci mogą prosić o darmowe kondomy, które na Wyspach nie są wcale takie tanie. Na mój gust ta cała antykoncepcja jest darmowe po to, aby nie zawracało się lekarzom głowy z ciążami, porodami, problemami zdrowotnymi dzieci, poradami itd. w przyszłości.

Masz problemy z sercem. Szpital wysłał Ci przypomnienie o wizycie na echokardiogram. Nie pasuje Ci termin. Dzwonisz do departamentu kardiologicznego, dzwonisz, dzwonisz, przełączają Cię, każdej innej osobie tłumaczysz o co chodzi, czekasz, znów podchodzi inna osoba, tracisz cierpliwość, przyjeżdżasz osobiście i mówisz babie w recepcji, że dnia x nie pasuje Ci przyjazd na 30 minutowe badanie o godzinie 9:30 i chcesz zmienić czas na godzinę wieczorną. Baba bierze od Ciebie pisemko potwierdzające spotkanie oraz jeszcze raz Twoje dane (które wszystkie ma w komputerze) i mówi, że ktoś skontaktuje się z Tobą na komórkę. Mija dzień, drugi, pierwszy tydzień, trzeci – nikt nie zadzwonił. Eureka!! Po miesiącu otrzymujesz nowe pismo z zaproszeniem na badanie za … 2 miesiące na godzinę 16:00. Teraz od razu kombinujesz jak tu się zwolnić z pracy aby dotrzeć na czas do szpitala.

Prawda jest taka, że Anglicy mają super sprzęt, ekstra wyposażone szpitale – ale z obsługą to tu jest IV świat.

Rada: przy pierwszym pobycie w Polsce (lub przed samym wyjazdem z Polski) obowiązkowo sprawdzić u stomatologa kły, wszystkie najmniejsze dziury od razu zalepić; panie prócz przeglądu szczęki wysłać na przymusowy przegląd yyytentegotamtego; wszystkie rentgeny, echa, nastawy kości zrobić w Polsce, odpłatnie, pod czujnym okiem SPECJALISTY!!

W Wielkiej Brytanii leki dla kobiet w ciąży, matek (do roku po urodzeniu dziecka) oraz dzieci do 16-go roku życia są darmowe.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Służba zdrowia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s