Zwrot podatku

Do rozliczenia się z angielskim urzędem skarbowym (Inland Revenue) potrzebujesz formularz

 

  • P60, jeżeli pracowałeś dla pracodawcy do końca roku podatkowego (5 kwietnia), lub/i
  • P45, jeżeli pracowałeś jakiś czas dla pracodawcy i Twój stosunek pracy z nim został zerwany przed końcem roku podatkowego, lub/i
  • wszystkie a szczególnie ostatnie PaySlip’y

Po 6-tym kwietnia, gdy zkolekcjonujesz wszystkie papiery wymienione powyżej, umów się na rozmowę z urzędnikiem telefonicznie. Na spotkanie zabierz dokumenty potwierdzające Twoje okresy zatrudnienia oraz wynagradzania. Oczywiście wytłumacz urzędnikowi, że jesteś po to, aby odzyskać nadpłacony podatek. Podaj również konto bankowe, gdzie urząd miałby wysłać ewentualne pieniądze z nadpłaty podatku.

Po kilku tygodniach przyjdzie do Ciebie pełne rozliczenie z ostatniego roku, gdzie będzie wykazane ile zarobiłeś, ile zostało potrącone na podatek, oraz ile należy Ci się zwrotu.

Jeżeli otrzymałeś wraz z korespondencją czek opiewający na sumę zwrotu, idź z nim do swojego banku. W ciągu kilku dni otrzymasz gotówkę na konto.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s