Paszport dla dziecka

O paszport dla dziecka urodzonego na terenie Anglii, Walii, Wysp Normandzkich, Wyspy Man oraz na Gibraltarze należy starać się w Konsulacie RP. Na dzień dzisiejszy Konsulat Generalny znajduje się jedynie w Londynie. Adres: 73 New Cavendish Street Londyn W1W 6LS. Trwają przygotowania do otwarcia kolejnego konsulatu w Manchesterze. Póki co trzeba się jednak tarabanić do Londynu … i to z małym dzieckiem. Paszport niemowlakom jest wydawany na okres 1 roku. Do wydania tego dokumentu potrzebny jest wypełniony przez rodziców wniosek (który dostępny jest jedynie w konsulacie), dowody osobiste lub paszporty rodziców, 2 zdjęcia paszportowe dzidzi,  brytyjski akt urodzenia w wypisie zupełnym „copy” (pod warunkiem, że nazwisko dziecka zostało nadane zgodnie z polskim kodeksem rodzinnym i to tylko dla dzieci poniżej 1 roku życia). Do drugiego paszportu niezbędny jest polski akt urodzenia oraz numer PESEL (nadawany jest w urzędzie gminy w Polsce wg miejsca zamieszkania jednego z rodziców). Paszport 5-letni może być wydany wyłącznie na podstawie polskiego aktu urodzenia. Dzieci urodzone na terenie Wielkiej Brytanii należy zarejestrować w urzędzie stanu cywilnego w Polsce według ostatniego miejsca zamieszkania jednego z rodziców. Do odebrania paszportu wymagana jest obecność tylko 1 rodzica. Koszt przyjęcia wniosku – 10 GBP. Do tego dochodzi koszt wystawienia paszportu 5 GBP.

www.sklepABC.com.pl

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dziecko i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s