Wzór CV

 www.sklepABC.com.pl

 

Twoje CV powinno być przede wszystkim bez błędów. Nic tak nie razi i dyskwalifikuje CV jak błędy – szczególnie ortograficzne jak również i gramatyczne. Kolejno Twoje CV powinno być klarowne, przejrzyste i za razem czytelne. Musi przyciągać wzrok. Teraz postaw się w sytuacji bardzo zapracowanego kierownika lub dyrektora, któremu sekretarka kładzie na biurku dodatkowe papiery – CV tych wszystkich, którzy starają się o pracę. Taka osoba nie będzie miała zbyt wiele czasu na przeczytanie od deski do deski każdego curriculum vitae. Być może wybierze 2-3 „najładniejsze” ze sterty, a inne wyrzuci lub schowa głęboko do szuflady?

W UK nie używaj polskich znaków. Zamiast „ó” wpisz „o”. Zresztą ułatwi Ci to pracę i zaoszczędzi mnóstwo czasu, gdy będziesz chciał dodrukować na miejscu kilka egzemplarzy. Nie jest koniecznym wklejanie swojego zdjęcia. Nieraz pracodawcy podkreślają aby nie było fotografii. Wszystko ma na celu zniesienia barier – mają zatrudnić pracownika, który rokuje jakieś nadzieje a nie za to, jak ktoś wygląda. Chociaż jeżeli starasz się np. o pracę kelnera/ki, i to jeszcze nie w angielskiej restauracji, a wyglądasz „dobrze”, to ja bym zaryzykował umieszczeniem swojej fotki. Aha – daruj sobie wypisywanie regułki, że zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych blablabla.

W Wielkiej Brytanii bardzo dużo pracodawców wykorzystuje przy zatrudnianiu swoje, gotowe już formy aplikacji. Znajdują się w nich rubryki do wpisania swoich danych osobowych, jak również odnośnie wykształcenia, przebiegu kariery zawodowej wraz z podaniem kontaktu po ewentualne referencje. Niektóre z nich wymagają niekiedy napisania krótkiego wypracowania dlaczego chciałbyś pracować akurat w danym przedsiębiorstwie? Jest to wg mnie najtrudniejszy fragment, na który nie ma złotego środka. Niektóre  korporacje w swoich aplikacjach sprawdzają profil psychologiczny kandydata, poprzez sprytnie zadawane pytania odnośnie przyszłej współpracy, życia, stresu i radzeniu sobie z nim, etc.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Podjęcie pracy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s