Oszczędne kupowanie

www.sklepABC.com.pl

Miejsca zakupów
Najtańsze są super lub hipermarkety. Niestety w większości przypadków nie będziesz mógł w nich kupić pojedynczych rzeczy jak choćby puszkę napoju, tylko od razu całą kratkę. W marketach taki sześciopak tego samego napoju będzie kosztować tyle, co 2 puszki w pobliskim małym sklepiku. Warto jest robić większe zakupy ale rzadziej – np. raz na tydzień. Musisz się również liczyć, że po te tańsze produkty trzeba będzie odbyć dłuższą drogę. Markety niekiedy są usytuowane poza miastem. Do zakupów należy wliczyć cenę dojazdu oraz stracony czas. Jest z tego wyjście. Prawie każdy duży sklep oferuje dostarczenie ówcześnie zrobionych zakupów na stronie internetowej, pod same drzwi. Odchodzi więc ich dźwiganie i zaoszczędza się czas. Warto wiedzieć, w które dni dostawy są tańsze – o tym przeczytasz na stronach www danego marketu.
Sklep sklepowi nie równy.  ASDA czy Tesco mają mnóstwo towaru, pięknie porozkładanego na półkach, lecz cenowo nie mogą równać się z Lidlem czy Aldi.

Promocje
Buy One, Get One Free – kup jeden, a drugi dostaniesz za darmo. To jedna z najbardziej popularnych promocji. Tyczy się wszystkiego: od warzyw czy owoców, poprzez proszki do prania, płyny do naczyń, szampony a skończywszy na elektronicznych urządzeniach. Nieraz markety oferują zakupienie 2 takich samych rzeczy lub tego samego producenta a trzecią otrzyma się w tedy gratis. Promocje mogą również obejmować ilość dowolnie wybranych produktów tego samego producenta po mniejszej łącznej cenie, niż by się kupiło je wszystkie oddzielnie: np. wybierasz 6 czekolad o różnych smakach firmy X i płacisz przykładowo £2.40 zamiast £3.
Nieraz producenci oferują za taką samą cenę więcej produktu o 30% lub nawet 50%

Rachunki za media
Direct Debit. – czyli Polecenie Zapłaty. Usługa, dzięki której zapomnisz o ratach, rachunkach, abonamentach i… karnych odsetkach. Firma wystawiająca Tobie rachunek wysyła go od razu do Twojego banku. Jest on pokrywany z Twojego konta w sposób automatyczny, Musisz jedynie zapewnić środki na rachunku, no i wcześniej zgodzić się na taki rodzaj rozliczeń. W UK większość firm odwdzięczy się za to Tobie obniżonymi rachunkami, właśnie ze względu na udostępnienie Polecenia Zapłaty.

Niektórzy operatorzy sieci komórkowych wprowadzili dodatkowe opłaty za wysyłanie papierowych wyciągów. Warto z nich zrezygnować na rzecz elektronicznych zestawień. Oszczędzasz tym samym mnóstwo miejsca w szafce i czasu.

Karta Boots
Boots jest jednym z największych sklepów z kosmetykami. Oferuje on swoją kartę, na którą zbiera się punkty. Od każdego zakupu są naliczane i wprowadzane na konto właściciela karty. Można je wymieniać na towary z tego sklepu. Od czasu do czasu Boots przysyła specjalne oferty, tylko dla właścicieli kart  zawierające różnego rodzaju i bardzo ciekawe promocje na swoje towary.

Odzież
Polecam robić zakupy w czasie trwania wyprzedaży. Towar jest w tedy tańszy nawet o 70%. Dobrymi sklepami odzieżowymi są różnego rodzaju dyskonty np. sportowe, gdzie kupuje się dobre jakościowo i firmowe rzeczy po o wiele niższych cenach. Proponuję również sieć TKmax, gdzie są wyprzedawane końcówki bardzo drogich kolekcji po bardzo okazyjnych cenach.

SKIN = „white”;

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zakupy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s