Telewizja

 

www.sklepABC.com.pl

 

 

Chcesz mieć własny odbiornik TV, więc musisz za niego płacić abonament. Jeżeli kupisz telewizor w sklepie, to sprzedawca bierze od Ciebie Twoje namiary; Ty myślisz, że są mu potrzebne jedynie do wypisania gwarancji, a on w tym czasie już wysyła je do tutejszej „rady radiofonii i telewizji”. Po jakimś czasie odnajdziesz w skrzynce na listy specjalną przesyłkę wyjaśniającą ile trzeba zapłacić. W UK mniej płaci się za TV czarno-biały (£48), więcej za kolorowy (£142.50).

Wg prawa nie jest legalne oglądanie programów TV lub ich nagrywanie, jeżeli są one pokazywane w TV, poprzez używanie sprzętu tj.: kolorowy lub czarno-biały odbiornik TV (telewizor), DVD lub video, komputer, inne cyfrowe urządzenie, telefon komórkowy. Jeżeli używa się ww sprzętu, trzeba wykupić abonament telewizyjny. Można skorzystać z internetowej strony www.tvlicensing.co.uk lub zadzwonić pod nr 0844 800 6720. Pod ten nr telefonu trzeba również zadzwonić lub napisać list do TV Licensing, Bristol BS98 1TL, gdy nie używa się ww sprzętu do oglądania telewizji pod danym adresem – wtedy powinni uaktualnić dane i nie wysyłać już listów; aczkolwiek rzeczywistość jest różna i nawet po wizycie w moim mieszkaniu inspektora i stwierdzeniu braku telewizora, nadal otrzymuję listy.

Za nielegalne oglądanie programów TV, grozi kara do £1.000.
Tych, co nie zapłacili abonamentu, straszą kolejnymi listami. Nie masz obowiązku wpuścić inspektora do domu. Najlepiej rozmawiaj z nim przez zamknięte drzwi. Nie ma prawa wejść siła do mieszkania.

Inspektorzy skanują obszar (domy, mieszkania – przez mury) specjalistycznym sprzętem do wychwytywania sygnału telewizyjnego, i w ten sposób namierzają potencjalnych delikwentów.

Ciekawostki:
– jeżeli jesteś ślepy, to Twój abonament wynosi 50% normalnej kwoty
– można za licencję płacić tygodniową stawkę £5.50; więcej dowiesz się dzwoniąc pod 0844 800 6720
– osoby powyżej 75 roku życia są zwolnieni z opłacania abonamentu
– jeżeli się przeprowadzisz, to poinformuj o tym fakcie TV Licensing; przeniosą opłacenie składki na nowy adres zamieszkania

Posiadanie telewizora i opłaconego abonamentu nie uprawnia do oglądania programów. Wpierw trzeba zamówić kablówkę. Najlepiej opłaca się zamawiać w pakiecie razem z telefonem i internetem u tego samego dostawcy – wtedy wychodzi najtaniej.

SKIN = „white”;

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Środki masowego przekazu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s