Ubezpieczenie zdrowotne poza UK

www.sklepABC.com.pl

 

Mieszkasz i pracujesz na terenie Wielkiej Brytanii i wybierasz się na urlop do rodzinnego lub innego kraju w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Szwajcarii? Powinieneś/aś wziąć ze sobą kartę EHIC (European Health Insurance Card). Jest to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która umożliwia bezpłatny lub tylko częściowo płatny dostęp do opieki zdrowotnej danego państwa.

Każdy zamieszkujący UK powinien mieć przy sobie taką kartę podczas podróży zagranicznych. Przed wybraniem się poza UK, należy sprawdzić, czy dana karta nie straciła swojej ważności. Okres ważności wynosi do 5 lat. Wydanie karty EHIC jest bezpłatne.

Aby wyrobić kartę lub ją przedłużyć należy skorzystać ze strony www.ehic.org.uk i wcisnąć „Apply Now” lub www.nhs.uk i wcisnąć „Renew or apply for your EHIC now”. Karta powinna przyjść, na podany przez Ciebie w formularzu adres, pocztą w ciągu 7 dni roboczych. Można skorzystać również z połączenia telefonicznego dzwoniąc pod nr 0845 605 0707

Karta EHIC uprawnia do leczenia, które może okazać się niezbędne w czasie podróży, ale nie pozwala na wyjazd za granicę specjalnie dla otrzymania pomocy medycznej. Jednocześnie EHIC zapewnia kontynuację bezpłatnego leczenia w przypadku chorób przewlekłych jak i też w przypadku kobiet w ciąży.

Wiele państw ma płatną opiekę medyczną i będzie oczekiwać od pacjenta zapłaty za leczenie, nawet gdy przedstawi się EHIC. Masz jednak możliwość ubiegania się o zwrot kosztów po powrocie do Wielkiej Brytanii, jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić w kraju, gdzie dokonano leczenia.

EHIC nie jest alternatywą dla ubezpieczenia podróżnego. Nie będzie ona obejmować żadnej prywatnej medycznej opieki zdrowotnej lub np. kosztów górskiej akcji ratunkowej podczas zjazdów narciarskich  lub zagubienia/kradzieży prywatnej własności.

Z powyższych powodów ważne jest, aby być zaopatrzonym zarówno w EHIC i ważną polisę ubezpieczeniową. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą wymagać EHIC lub jej posiadacz będzie miał zniżki lub nie będzie musiał płacić zwyżek za brak karty w czasie wykupowania polisy ubezpieczeniowej.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Służba zdrowia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s