Karta kredytowa

www.sklepABC.com.pl

 

zakupy z gwarantowanym cash back

 

 

 

Karta kredytowa zastępuje gotówkę i zapewnia dodatkowe środki na zakupy. Limit karty to wysokość kredytu dostępnego na karcie, który został przyznany przez bank. Kartą możesz płacić w dowolnym czasie i miejscu. Zazwyczaj za transakcje bezgotówkowe nie zapłacisz prowizji. Jeżeli dokonujesz tylko transakcji bezgotówkowych (nie wypłacasz pieniędzy z bankomatu)  i spłacisz całość zaciągniętego kredytu w terminie podanym przez bank, jako wolny od odsetek, nie zapłacisz  ani pensa. Wszelkie wypłaty gotówki z karty kredytowej są przeważnie oprocentowane  od dnia ich dokonania; dodatkowo bank za transakcje gotówkowe pobiera prowizję.

W uprzednio wskazanym dniu (raz na miesiąc), bank liczy Twoje aktualne zadłużenie na karcie. Od tego momentu masz jeszcze ileś dni (zależy od banku) na zwrócenie zaciągniętego kredytu bez żadnych odsetek. Tak więc, jeżeli spłacisz całość zadłużenia w terminie podanym na wyciągu bankowym, nie zapłacisz ani pensa odsetek. W podanym terminie wymagana jest jedynie spłata kwoty minimalnej.

Karta kredytowa jest bardzo przydatnym narzędziem wspomagającym stan portfela, jednak również bardzo niebezpiecznym, jeżeli jej posiadacz nie zna umiaru w kupowaniu lub płaceniu za usługi. Oprocentowanie na karcie kredytowej jest zazwyczaj wyższe niż oprocentowanie kredytu lub linii debetowej.

Banki w Wielkiej Brytanii bardzo chętnie wydają karty kredytowe; chętniej niż jakikolwiek inny produkt związany z ryzykiem. Karty są robione z mikrochipami, więc aby nimi płacić (np. w sklepie), trzeba znać PIN. Są idealnym rozwiązaniem dla podróżujących. Zakupy nimi można robić również przez internet – np. kupić bilet na przelot samolotem. Ważne jest aby posiadacz zapoznał się z usługami ubezpieczeniowymi karty, które mogą pokryć nadużycia np. w przypadku jej kradzieży i bezprawnego wykorzystania.

Jeżeli ubiegasz się o inny kredyt, to wysokość Twojego limitu na karcie kredytowej będzie brana pod uwagę, nawet wtedy, jeżeli w ogóle nie robiłeś żadnych płatności kartą i limit masz nienaruszony.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pieniądze i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s