Linia debetowa w koncie

www.sklepABC.com.pl

 

zakupy z nagrodami pieniężnymi

 

 

Kolejnym produktem kredytowym, który dość łatwo otrzymać w UK jest linia debetowa (overdraft). Jest to przyzwolenie banku na zadłużanie się do z góry określonego limitu. O ten sposób kredytowania mogą ubiegać się osoby, które mają stałe wpływy od dłuższego czasu (z reguły 6-12 m-cy).

W UK wystarczy przyjść do oddziału swojego banku i porozmawiać o tej formie kredytowania z dysponentem. Nie trzeba wypełniać wniosku czy podpisywać umowy o kredyt w koncie. Bank przyznaje, bez żadnych oporów minimalny limit w wysokości jednomiesięcznych wpływów na rachunek posiadacza. Oznacza to, że jeśli Twoje wynagrodzenie wynosi £1.500, to nie powinieneś mieć kłopotów z uzyskaniem identycznej kwoty limitu zadłużania się. Oczywiście jeżeli wnioskujesz o wyższą kwotę, (np. kilkukrotność zarobków) procedura może się wydłużyć.

Overdaft jest ważny przez rok czasu. Po tym terminie następuje jego przedłużenie na następny rok, jeżeli tylko właściciel konta nie przekraczał określonego limitu a stałe wpływy na konto utrzymują się na podobnym poziomie.

Linia debetowa jest darmowa (przynajmniej w Lloyds i HSBC), nie zostaniesz skasowany również od jej przedłużenia na kolejne 12 m-cy. Dziwi również fakt, że procedura przyznania overdraft’u trwa 15-20 minut a korzystanie z pieniędzy jest od razu umożliwione.

Z kredytu korzystasz kiedy Twój stan konta spadnie poniżej zera; od tej kwoty płacisz odsetki. Odsetki są obliczane dziennie a następnie sumowane i raz w miesiącu dodawane do wyciągu, jako dług do spłacenia. Każdy wpływ środków na zadłużone konto powoduje zmniejszenie się debetu, co ma bezpośrednie przełożenie na naliczane odsetki.

Jeżeli ubiegasz się o inny kredyt, to wysokość Twojego limitu debetowego w koncie będzie brana pod uwagę, nawet wtedy, jeżeli w ogóle nie korzystasz z niego i cały czas masz środki na „plusie”.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pieniądze i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s