Royal Mail

 www.sklepABC.com.pl

 

Brytyjczycy wprowadzili na swoim terenie bardzo przydatne udogodnienie dla zwykłych osób jak i też firm, które polega na zastosowaniu kodu pocztowego określającego konkretne miejsce. Kod pocztowy w UK składa się z dwóch członów: pierwszy oznacza rejon poczty, drugi konkretną ulicę. Kod pocztowy ma format XY1 1ZW. Piszę się go z wielkich liter i odstępem zamiast myślnika. Dwie pierwsze litery oznaczają miasto, kolejne (jedna lub dwie cyfry) wskazują na pocztę, trzy ostatnie znaki to ulica a na niej budynek/budynki. Wiele z budynków posiada osobne mieszkania – „flat”. Nr mieszkania również trzeba podać przy wypisywaniu korespondencji. Może się zdarzyć, że inny kod pocztowy będzie obowiązywał do różnych nr mieszkań w tym samym budynku. Ten sam kod pocztowy obejmuje zazwyczaj grupę budynków, będących w sąsiedztwie, na tej samej ulicy.

Każdy kod można sprawdzić korzystając z pomocy poczty pod tym adresem: RoyalMail Oczywiście można też sprawdzić nazwę ulicy i nr budynku wpisując sam kod pocztowy – służy do tego druga zakładka RoyalMail – adres.

Prawie każde drzwi wejściowe do budynku posiadają specjalną szparę na listy. Korespondencja dotycząca poszczególnych mieszkań w danym domu jest umieszczana przez listonosza przez jedną i tą samą wspólną dziurę w głównych drzwiach; później domownicy sami rozdzielają między sobą pocztę.

Pomimo dostępności do swojej poczty sąsiadów – nic nigdy nie ginie. Royal Mail jest bardzo rzetelnym i uczciwym urzędem pocztowym. W UK można wysłać swój paszport czy prawo jazdy nawet zwykłym listem i mieć pewność, że przesyłka trafi do nadawcy nienaruszona. Również firmy wysyłają nieraz wartościowe bony, kupony, bilety autobusowe, które nigdy nie giną.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Poczta i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s