Angielski dentysta

www.sklepABC.com.pl

 

Na terenie UK możesz korzystać z usług dentystów/stomatologów, którzy współpracują z NHS bądź załatwić problem prywatnie. Ta druga opcja jest bardzo kosztowna. Robiąc zęby prywatnie w Polsce zapłacisz kilka, do kilkunastu razy mniej niż w UK.

Nie wszyscy dentyści w UK współpracują z NHS. Niektórzy udzielają pomocy tylko prywatnie, niektórzy i prywatnie i państwowo i bardzo niewielu tylko w porozumieniu z NHS. Wybierając się więc do stomatologa należy wyraźnie zaznaczyć, że przychodzi się jako NHS patient; aby później nie być zdziwionym wysokością rachunku za usługę.

Nawet lecząc się jako pacjent NHS’u narażeni jesteśmy na koszty. Jednak w porównaniu z prywatną wizytą są one znikome. I tak koszty większości zabiegów dla „państwowców” wynoszą £16.50 (badanie, diagnoza, porady), £45.60 (wszystko co w poprzednim + plombowanie, leczenie kanałowe, usunięcie) lub £198 (wszystko poprzednie + koronki, protezy/mostki) – dane na kwiecień 2009. Osoby pobierające zasiłki są zwolnione z ww opłat. Zwolnieniu podlegają również dzieci do 18 roku życia lub nadal się uczące, kobiety w ciąży lub mające dziecko do 1 roku.

Rejestrując się w klinice jako pacjent NHS trzeba być przygotowanym na 2-3 tygodniowe oczekiwanie na przyjęcie. Nieraz bywa, że kolejka sięga kilku miesięcy w przód.

Jeżeli jesteś w sytuacji awaryjnej – boli Cię ząb – możesz skorzystać z tzw. „emergency dental care”. Wpisz w przeglądarkę tę nazwę i nazwę swojej miejscowości aby uzyskać konkretny najbliższy adres kliniki, gdzie ukoją Twój ból. Prawdopodobnie trzeba się wpierw umówić telefonicznie na wizytę, więc nie jedź do nich od razu, ponieważ może się okazać, że nie zostaniesz przyjęty/a. Urgent treatment kosztuje £16.50

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Służba zdrowia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s