Wynajem mieszkania przed planowanym dzieckiem

 www.sklepABC.com.pl

W UK aby nająć mieszkanie trzeba w 90% pofatygować się do biura nieruchomości. Na rynku jest bardzo mało nieruchomości pochodzących wprost od właściciela. Tak więc zostaje agencja. Jeżeli jesteście parą, która zakłada rozbudowę rodziny o dziecko/dzieci i chce w związku z tym przeprowadzić się „na własne” mieszkanie z najmowanego pokoju w wielozaludnionym domu, to mam dla Was kilka faktów, na które musicie zwrócić uwagę już teraz – jeszcze przed narodzinami:

1. Agencje w przeważającej części przypadków wymagają aby łączne dochody rodziny były min. 250% większe od czynszu najmu. Czyli jak mieszkanie kosztuje 1000 to wymagają aby zarobki były na poziomie 2500.
Ważne jest to dlatego, ponieważ przyszła mama, kilka tygodni po porodzie, otrzyma stałą kwotę wynagrodzenia – macierzyńskie. Tylko przez pierwsze 6 tyg. zachowuje się 90% dochodów. Innymi słowy Wasze dochody znacząco spadną, co będzie mieć bezpośrednie przełożenie na Waszą zdolność finansową do najęcia mieszkania. Dla agencji nieruchomości liczy się kwota dochodu z pracy – czyli głównie to, co przyniesie na payslip’ie ojciec. Opłaca się więc nająć większe mieszkanie w lepszej okolicy czy też lepiej wyposażone od razu – gdy jeszcze razem pracujecie. Później – po porodzie – nie będzie już takiego wyboru w dostępnych mieszkaniach; właściwie to będzie kicha, bo 250% czynszu będzie b.wysoką dla Was kwotą.

2. Większość landlordów nie chce wynajmować mieszkań ludziom z dziećmi. Jednak o tym, że jest się w ciąży nie trzeba przecież informować – jest to prywatna sprawa i nikomu nic do tego. Nikt nie może wyrzucić lokatorów ze względu na posiadanie dzieci.

3. Większość również nie chce wynajmować  swoich mieszkań osobom na benefitach. Dzieci wiążą się nieodzownie z otrzymywaniem benefitów.

4. Dzięki benefitom Wasze dochody zostaną „wyrównane”*, więc nie macie się co przejmować wysokością czynszu po tym, jak dziewczyna urodzi dziecko lub nawet gdy później zrezygnuje z pracy i poświęci się samodzielnemu wychowaniu Waszego dziecka, zamiast oddawać je do b.drogiego żłobka. Wszystko musicie sobie przeliczyć w konsultacji z Council’em – czyli przyszłe dochody wraz z przyszłymi benefitami aby wiedzieć na czym się stoi i jakie mieszkanie jest w Waszym finansowym zasięgu teraz i później, i gdzie przebiega granica nieopłacalności.

* oczywiście jest to wszystko związane ile się zarabia. Tu przytaczam przypadek zarobków minimalnych lub tylko nieco (1-1.5 funta) wyższych od minimum.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dziecko, Mieszkanie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s