Dotacje ze środków unijnych

Skorzystaj z ostatniej szansy na pozyskanie funduszy unijnych dla własnej firmy, miasta, gminy lub po prostu 
świetnego pomysłu!

Dlaczego piszę, że jest to ostatnia szansa? Wyobraź sobie, że w okresie rozliczeniowym 2007–2013 Polska miała do rozdysponowania 70 mld euro pomocy strukturalnej. Duża część z tej sumy nadal czeka na Ciebie. Jeżeli się nie zdecydujesz, to po prostu dostanie ją ktoś inny.

Nie wiem, czy potrafisz wyobrazić sobie taką sumę. Nie będę także stosował powtarzanego do znudzenia sloganu w stylu: „ile możesz wyrwać z tych pieniędzy”, gdyż prawdopodobnie masz świadomość, że to od Ciebie zależy, ile zyskasz dla swojej firmy czy małej społeczności.

Ważne jest to, że już nigdy taka suma nie napłynie do Polski. Jeżeli przykładowo prowadzisz firmę szkoleniową, to w kolejnym okresie rozliczeniowym prawdopodobnie z wielkim trudem uzyskasz dotacje na przeróżne szkolenia. Według różnych projektów szkolenia w kolejnym okresie będą mało dotowane. To przykład tylko jednego obszaru i dlatego warto powiedzieć to sobie jasno:

Lepszego okresu na pozyskanie funduszy unijnych już prawdopodobnie nie będzie


Co wyróżnia tę książkę spośród innych podręczników o tej tematyce?

Mam świadomość, że jedno z pytań, które sobie teraz zadajesz, dotyczy tego, czym ta książka różni się od innych tego typu publikacji. 

Po pierwsze: tłumaczy zawiłości i staje się receptą na biurokrację.  W żadnej innej publikacji nikt w tak prosty i dostępny sposób nie przetłumaczył zawiłych zwrotów i terminów, które wiele osób podejmujących „unijne” wyzwanie paraliżują, zanim na dobre zaczną. Autorka poszła także o krok dalej. Nie tylko tłumaczy, co oznacza dany termin, ale jeszcze odpowiada na pytanie, w którym momencie pisania wniosku przyda Ci się ta wiedza.

Po drugie: pokazuje krok po kroku, jak napisać unijny wniosek. Nie spotkałem się jeszcze  
z publikacją, która tak skrupulatnie pokazałaby  proces wypełniania wniosku o dotacje unijne. Jeżeli wypełniałeś kiedyś jakiś dokument z osobą, która jest ekspertem w danej dziedzinie, to wiesz prawdopodobnie, o czym mówię.

Po trzecie: zawiera prywatne know how autorki. Prawdopodobnie zgodzisz się, ze mną, że ten punkt posiada nieocenioną wartość. Pomimo wytycznych, przepisów itd. prawdziwe mistrzostwo w sztuce pisania projektów uzyskuje się poprzez… pisanie. Nie ma tutaj drogi na skróty. Autorka musiała osobiście rozwiązywać problemy, dzwoniąc do przeróżnych instytucji i zadając pytanie: „co mam zrobić?”. Ty nie musisz już tego robić. 90% odpowiedzi znajdziesz w tej książce.

Pobierz darmowy fragment:
Skuteczny wniosek – darmowy fragment

Jeżeli jesteś zainteresowany całą książką – kliknij w ten link: ZAKUP

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii biznes i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s