Jak dostać większy napiwek

Wysokość napiwku rośnie wraz z wysokością rachunku.

Przykłady postępowania

1. Stolik zajmuje cała rodzina

Kieruj swoją uwagę po równo na dorosłych jak i na dzieci. Bądź śmieszny i energiczny.

2. Przy stoliku siada para zakochanych

Zachowuj się bardzo oficjalnie. Zwracaj się wyłącznie do mężczyzny. Nadasz mu tym pewności siebie, zamówi więcej i zapłaci również … więcej.

3. Starsze małżeństwo

Bądź oficjalny lecz bez wywyższania się. Zwracaj się z pełnym szacunkiem do obojga klientów.

4. Samotny klient

Bądź dla niego przyjacielem. Zagaduj go, bądź bardzo miły i ciepły.

5. Party dla kilkunastu osób

Przy składaniu pierwszego zamówienia przez pierwszą osobę, niezależnie co by było zamawiane, zawsze zmarszcz czoło i zrób zatroskaną minę. Zawieś z wyraźnym wahaniem dłoń, którą zapisujesz zamawiane potrawy, nad notesikiem.  Rzuć ukradkiem spojrzenie w stronę kierownika sali, po czym pochyl się nad stolikiem i powiedz konspiracyjnym szeptem „Odnoszę wrażenie, że akurat dzisiaj nie jest to tak dobre jak zwykle. Czy wolno mi polecić raczej potrawę [i tu nazwa] lub [jakaś inna]?” Wskaż te dwie potrawy na karcie, które będą mieć nieco niższą cenę niż pierwotnie wybrana przez klienta. Skwituj: „Obie te rzeczy są dzisiaj doskonałe”.

Tym samym uaktywniasz u wszystkich gości zasadę wzajemności. „Wyświadczyłeś” im przecież przysługę dzieląc się „tajnymi” informacjami. Będziesz postrzegany jako bezinteresowny i życzliwy ekspert.

Teraz możesz zasugerować wybór win do posiłku, które to nie muszą być tanie; i jako ekspert otrzymasz zgodę ogółu. Identycznie po posiłku Twoje sugestie a propos wspaniałego (i kosztownego) deseru również znajdą dobre podłoże, nawet u tych gości, którzy by normalnie nie zamówili już żadnego poczęstunku.

Reklamy

Informacje o Bartosz Dolinkiewicz

Licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. Doradca inwestycyjny. Właściciel firmy EZHome.pl zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Zarządca nieruchomościami pod wynajem. Z wykształcenia ekonomista. 9 lat doświadczenia zawodowego w największych bankach w Polsce, w tym 8 lat w BRE Banku. Ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu wynajmem nieruchomości własnych. 5 letnie doświadczenie w pracy w Wielkiej Brytanii. Lider Oficjalnego Klubu CASHFLOW Sekret Sukcesu. Zainteresowania: rozwój osobisty, edukacja finansowa, nieruchomości, ebiznes.
Ten wpis został opublikowany w kategorii biznes, Podjęcie pracy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s